Kirpik Ekimi Yaptıranlar Memnun Mu?

Bugünkü konumuz kirpik ekimi yaptıranlar bu konu hakkında neler düşünüyor bunu detaylı olarak ifade edeceğiz. Birçok kişi kirpik ekimi yaptıran var mı  diyerek tecrübelerini öğrenmek istiyor haklı olarak. Daha önceki yaptırmış kişilerin düşünceleri son derece önemli tabiki de. İlk olarak bu konu hakkında genel bilgileri sunalım sonra da kullanıcılardan gelen tecrübeleri ifade edelim. Kirpik bayan hatta erkekler için güzellik sembolüdür ama kadınlarda daha önemli yer taşımaktadır. Kirpikleri çok kısa olanlar ya da çeşitli sebeplerden dökülenler her zaman güzel görünümlerinde bir eksileri olduklarını aynada görecekler. Bundan dolayı da kirpiklerini gür ve uzun yapmak için birçok yola başvuracaklar. Kirpikler için piyasada çeşitli doğal yöntemler ve ilaçlar sunulsa da hepsi her kişide etki sağlamamaktadır. Bundan dolayı da kalıcı kesin çözüm kirpik ekimidir. Son yıllarda saç ekimi, sakal ekimi, kaş ekimi ve kirpik ekimi çok fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Tercih edilmesinin en önemli noktası da %96 kadar varan başarı oranıdır. Bazı ürünler deneyip yeterli sonucu alamadıysanız sizde bu yöntemi deneyebilirsiniz. Şimdi bu konu hakkında diğer detaylara bakalım ve kullanıcı yorumlarını sunalım.

Kirpik Ekimi Nasıl Bir Şeydir?

 

Çeşitli sebeplerden dolayı kirpiği seyrek olan ya da kirpikleri uzamayan kişilerin kirpik sorununu gidermek için yapılan kalıcı çözüme kirpik ekimi denmektedir. Fue yöntemi ile saçların arkasından alınan saç köklerinin kirpiklere yerleştirerek kalıcı sonuçlar ortaya çıkarılmaktadır. 29 ila 100 kök arasından saç kökü kirpiklere yerleştirilmektedir ve bu işlem ortalama 1-2 saat kadar sürmektedir. İpek kirpik, takma kirpik gibi yöntemlerden çok daha iyi sonuçlar elde edilmektedir ve normal kirpiklerden bir farkı yoktur.

 

Kirpik Ekimi Kimlere Yapılır?

 

  • Genetik sebeplerden dolayı kirpiği olmayan ya da seyrek olan kişilere
  • Alopesi sonrası kirpiği olmayan kişilere
  • Kaza sonucu kirpiği çıkmayan ya da seyrek olanlarda
  • Kanser hastası olan kişilerde kemoterapiden dolayı kirpiği seyrekleşen ya da çıkmayan kişilerde
  • Çeşitli sebeplerden dolayı kirpiği gürleşmeyen uzamayan kişilerde

 

Kirpik Ekiminde Hangi Yöntem Kullanılıyor?

 

Saç ekiminde uygulanan en son modern yöntem olan FUE tekniği kullanılmaktadır. Bu yöntem saçların arka kısmındaki saç köklerini alarak kirpiklere yerleştirme olarak tanımlanmaktadır. Son yıllarda uygulanan en son tekniktir ve gayette başarılıdır. FUE tekniği şuanda dünyada en geçerli yöntemdir ve daha üst bir yöntem ise bulunmamaktadır. Ortalama 30 ile 100 kök arasında saç teli alınıp kirpiğe yerleştirilmektedir.

İlginizi Çekecektir: Kirpik Ekim Kategorimiz

 

Kirpik Ektirme Fiyatları

 

Birçok saç ekim merkezinde bu işlem yapılmamaktadır bundan dolayı da ekim yapılan yerler sınırlıdır. Sınırlı olmasından dolayı da fiyatlar biraz yüksektir. Saç ekimi fiyatları ortalama 6000-7000 TL’ye yapılırken 30 ile 100 kök kirpik ekimi fiyatı 4000 TL ile 10000 TL arasında değişmektedir. Fiyatlar kişiden kişiye ve saç ekim kliniğe göre değişmektedir. Ayrıca indirim konusunda da ısrarcı olmalısınız.

 

Fue Yöntemiyle Kirpik Ekimi Yaptıranlar

 

Gerçek kişilerden alınan yorumları aşağıda size ilettik. Aşağıdaki kişilerin yorumları okuyun ve de iyice araştırarak bu operasyona son kararınızı verin. Kullanıcı yorumları kesinlikle sizle önemli derecede yol gösterecektir.

Özlem anlatıyor: Ben yaptıranlardan biriyim iyice araştırın derim çünkü eksi ve artılarını bilmelisiniz. Ben eskiye göre çok çok memnunum. Burada önemli olan kirpik sorununuzun ne düzeyde olduğudur çünkü az bir sorun var ise hemen bu operasyonu yaptırmayın. İlk önce çeşitli ilaçlar var onları deneyin ve de bir doktora gidin. Bunların sonucunda çözüm bulabilirsiniz ama bulmazsanız ve gerçekten kirpikleriniz çok kötü ise o zaman ekimi karar verin. Bazı kişilere bakıyorum az bir gürlük yok diye bu işlemi yaptırmak istiyor bu yanlış. Kirpikleriniz de önemli derecede sorun var ise kirpik ekim işlemi sizi çok iyi tatmin edecektir ama kirpikleriniz de az bir sorun var ise sizi sonuç belkide tatmin etmeyecektir. Ortalama 2 saat kadar sürüyor operasyon saçların arkasından saç telleri alını yerleştiriliyor. Saçların arkasından ve az miktarda saç teli alındığı için hiç sorun olmuyor. Gözlerinizin üzerinde biraz şişlik ve morluk olabiliyor bu da 1 hafta içerisinde geçiyor. 2. ay dökülüyor ekilen kirpikler 4. aydan sonra ise çıkıyor.  Saç olduğu için uzuyor bundan dolayı da 3 hafta bir biraz kısaltmalısınız. Bir de eksi yönü beyazlama ihtimali yaşım genç olduğu için onu yaşamadım. Uzama ve beyazlama eksileri bunun dışında güzel ve etkili bir görünüm sağlıyor.

Asuman anlatıyor: Bende yaptıranlardan biriyim ama pek memnun olduğumu söyleyemem. Çünkü kirpiklerim baya vardı ve sıklık için yaptırdım. Ekilen kirpikler sürekli ve aşağı doğru uzuyor bu da hoşuma gitmiyor. Kirpik kıvırma makası ile kıvırmakta çok zor ya da kıvrılmıyor. Ayrıca ekilen kirpikler kalın gerçek kirpikler ise daha ince. Fiyatı pahalı değil ama yaptıracaklar bir kere daha düşünsün. Kirpiği hiç olmayan ya da çok çok az olan için kirpik ekimini önerebilirim ama çok uzun ve sık kirpikler için bence ektim düşünmeyin.

Pelin anlatıyor: Ben de genetik olarak çok az kirpik vardı birçok ilaç kullandım ama fayda etmedi. İlaçlar çok az etki sağladı bundan ötürü de kesin çözüm olan kirpik ekimi işlemine yöneldim. Kirpiklerim çok çok iyi şimdi ayna da kendimi artık çok güzel görüyorum. Ciddi de derece kirpik problemi olanlara kesinlikle öneririm ama estetik kaygılarla daha iyisi olur mu acaba diyenler için çok da önermem.

Ceylan anlatıyor: Üst kapaklara ekim yaptırdım mümkün olduğu kadar alt kapaklara ekim yaptırmayın derim. Alt kapaklarda iyi olmuyor bunu belirteyim bundan dolayı üstlere ektirin sadece. Ben 4500 TL verdim bu işleme çok sorun olmadı ama hemen de iyileşmiyor tabi. Sonuç almanız ortalama 6 ayı buluyor hatta tam sonuç almanız 8 ay kadar sürüyor. Sürekli uzama durumu var kirpiklerin bunu keseceksiniz buna alışacaksınız. Gayet doğal ve gür görüyor ayrıca. Çok çok elzem ise bu işlemi yaptırın çok elzem değilse önermem bunu belirteyim.

Selin anlatıyor: Bende denedim ama çok memnun kalmadım çünkü zorlukları eksi yönleri var. Benim beklentim yüksekti biraz ondan dolayı bence. Orta düzey kirpikleriniz var ise beklentiniz de yüksekse beklentinizin karşılanmayabilir. Bunun yanında son derece kalıcı ve gür görünüm oluyor. Dökülme felan da kesinlikle yok.

 

Bir cevap yazın

Kapat