Elon Musk Saç Ekimi ve Saç Ekim Merkezi?

Elon Musk saç ekimi yaptıran ünlü isimler arasında yerini aldı. Dünyaca ünlü milyarder iş adamın saç ekimini inceleyeceğiz. Elon Musk saç mı ektirdi, nerede saç ektirdi, kel hali, before after fotoları nasıldır sorularının tümünü yazımıza cevapladık. Şimdi de bu konu hakkında tüm detaylara bakalım.

 

Elon Musk’ı Tanıyalım!

 

Saç ekiminin detaylarına geçmeden önce Elon Musk’ı kısaca tanıyalım. 1971 yılında Güney Afrika’da doğdu. Çocukluk döneminde farklı özellikleri olduğu ortaya çıkmaya başlamıştı. Musk çocukluğunda içine kapanık ve kitap okumayı severdi. Çocukluk döneminde yazılım öğrenmiş ve kodlamalar yapmaya başlamıştı. Güney Afrika’dan Kanada’ya oradan da üniversite okumak için Amerika’ya geçti. Amerika’da ekonomik alanında ana dal fizik alanında yan dal diploması alarak mezun oldu.

Üniversite’den sonra iş yaşamına atılmıştı ve artık birçok kuralı değiştirmeye hazırlanıyordu. Birçok yazılım ve satım işleminde sonra Space X’in kurucusu ve Tesla’nın da kurucu ortaklarından oldu. Kısa zaman öncede Twitter’in yüzde 10’luk hisselerini satın aldı. Bu iş yaşamı sürecinde ise Elon Musk’ın saçları seyrelmiş ve saçlarının ön kısımları açılmaya başlamıştı. Saçlarına çözüm olarak da saç ekimi yaptırarak gür ve yoğun saçlara kavuştu. Şimdi de saçları hakkında detaylara geçelim.

 

Elon Musk Saç Mı Ektirdi?

 

Onu sonradan tanıyan birçok kişi saç ekimi yaptırdığını tam bilemeyebilir. Elon Musk iki kez saç ekimi yaptırdı. Çalışma hayatı, kariyeri derken hızlıca yükselen ünlü milyarder zamanla saçlarını kaybetmeye başladı. Saçlarının seyrelmesi 2003 yılında yani 32 yaşında artık bariz şekilde ortaya çıkmıştı, bu zaman dilimine kadar servetine servet katmıştı. 2003 yılında ilk saç ekimin yaptırdı. 2003 yılında yaptırdığı saç ekimi ile beraber daha gür saçlara sahip oldu.

2003 yılında saç ekimi yaptırdıktan zamanla istenen saç yoğunluğu azalmıştı. Saç yoğunluğunu arttırmak ve yeni saç ekimi teknikleri ile beraber daha iyi bir görünüm kazanmak için 2012 yılında ikinci saç ekimini yaptırdı. Özellikle saçlarının ön kısmı ve yanları açılmış ve seyrekleşmişti. 2012 yılında harika bir ekip Musk’a saç ekimi yaptı. Bu saç ekiminden sonra çok gür ve kusursuz saçlara sahip oldu.

 

Elon Musk’ın Yıllara Göre Saç Görünümü

 

Ünlü milyarderin çocukluk döneminde ve gençlik döneminde saçların oldukça gür olduğunu görüyoruz. 20’li yaşlardan itibaren saçlarının inceldiğini ve dökülmeye başladığını görmekteyiz. 30’lu yaşlara doğru ise saçlarının net şekilde seyrek hale geldiğini görüyoruz. Saçlarının seyrelmesi ile beraber 32 yaşında ilk saç ekimini yaptırarak saçlarının sıklaşmasını sağladı. İlerleyen yıllarda ise bu ilk saç ekiminin sıklığı yeterli olmadığı görülecektir.

 

Elon Musk’ın Saçları Neden Döküldü?

 

Erkeklerde erkeklik hormonu sürekli olarak testeron üretir. Testeron hormonu ergenlikten itibaren 5-alfa-redüktaz isimli bir enzim tarafından  dht (dihidrotestosteron ) hormonuna dönüştürülür. DHT hormunu saç tellerinin dökülmesinden sorumludur. Bu hormona karşı saç telleri hassas olanlarda saç dökülmesi olmaktadır. Saçların arka kısmında DHT reseptörü olmadığı için saçlar dökülmez. Bu hormon kaynaklı dökülmelere erkek tipi saç sökülmesi diyoruz.

Elon Musk’ın saç dökülme şekli de erkek tipi genetik saç dökülmesidir. Bu hormon kaynaklı dökülmenin çaresi olmadığı içinde saç ekimi saçları geri kazanmak için yegane yöntemdir. Musk’da bundan ötürü başarılı saç ekimi yaptırarak görünümünü düzeltmiş ve kel kalmamıştır.

Bu Yazıyla Alakalı İçerikler

 

Elon Musk ‘ın Saç Ekimi Yöntemi Nedir?

 

2002 yılında saç ekimi yaptırdığında FUT yöntemi daha çok kullanılıyordu ve bu yöntemle saçlarını ektirdi. FUE yönteminin yayınlaşması ve avantajları ile beraber 2012 yılında Musk fue yöntemi ile saçlarına ekim yaptırdı. Saçlarına bakınca bunu da anlayabiliyoruz. Fut yönteminden saçlarında kalıcı ufak bir iz de görünmektedir.

 

Elon Musk Eski Hali?

 

Eski hali ile yeni hali arasında bariz farklar vardır. Saçlarının yanında yüzündeki estetikte buna katkı sunmaktadır. Eskiye oranla gür saçları ilk dikkat çekilen noktadır. Ünlü milyarderin şimdiki görünümü çok daha karizmatik bulunmaktadır. Eski hali ile ilgini birçok fotoğrafta paylaştık.

 

Elon Musk Kel?

 

Elon Musk’ın saçları tamamen dökülüp kel olmamıştır hiçbir zaman. Saçlarında seyrelmeler olmuştur ve buna seyrelmeleri gidermek için de saç nakli yaptırmıştır. Bazı kişiler kel görünümü arıyor ama böyle bir görünümü hiçbir zaman olmamıştır.

 

Elon Musk Nerede Saç Ektirdi?

 

Bu soruyu çok soran var. Özellikle saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler Musk’ın saç ekimini başarılı buluyor ve kendiler de bu merkezde ekim yaptırmak istiyor. Şuana kadar bu bilgi sır gibi saklanıyor. Saç ekimlerini kim yaptığını teyit ettiğimiz an sizlerle bu bilgiyi paylaşacağız.

 

Elon Musk Before After

 

Saç ekimi öncesi ve sonrası fotoğraflarını yan yana koyduğumuzda aradaki farkı daha iyi anlaycaksınız. Ayrıca ne kadar gençleştiğini de fark edeceksiniz. Saçların yoğunlaşması Musk’a enerji ve güç katmış diyebiliriz. Saçlar ve yüz estetiği de ortalama 10 yaş gençleştirdiğini görmekteyiz. Genel olarak ünü milyarderin saç ekiminin başarılı olduğunu ve iyi sıklık sağlandığını söyleyebiliriz. Donör alanında hiçbir iz kalmaması ve doğal görünüm de diğer artılarındandır.

 

Bir cevap yazın

Kapat