Saç Ekimi Yaptırdım Ekilen Saçlar Dökülür Mü,Yoksa Kalıcı Mıdır?

Merhabalar saç ekim uzmanı olarak kafanıza takılan soruları net bir şekilde cevaplamaktan sizleri bilgilendirmekten keyif alıyoruz. Bugün konumuz ekilen saçlar dökülür mü sorusu olacaktır. Bu soruyu en çok saç ekimi yaptıracak kişiler sormaktadır. Bu operasyonu yaptırmadan önceden buna göre bir yol belirlemek istemeleri de gayet doğaldır. O kadar para ve emek verdikten sonra yine dökülme işlemi olacaksa buna göre yol izlemek isteyen kişiler çok fazla vardır. Şimdi bu durumu anlatalım. Bilindiği üzere FUE yöntemi ile işlem yapılmaktadır. Bu yöntem ense bölgesinden saç köklerinin alınarak üst bölgelere nakledilmesi işlemidir. Neden ense bölgesi çünkü burada saç kökleri dökülmemeye kodlanmıştır da ondan. Birçok saç dökülmesi yaşayan kişide görmüşsünüzdür saçlarının her yanı dökülse de ense bölgesi kalmıştır. İşte bundan dolayı da bu bölge tercih edilerek işlem yapılır. Şimdi de başlıklar halinde detaylı bilgiler verelim.

 

 

 

Ekilen Saçlar Yüzde 99 İhtimalle Dökülmez

 

Ense kısmındaki greftler yani saç kökleri çok uzun ömürlüdür hatta tüm yaşam boyu kalıcıdır. Bu özelliğinden dolayı da ekildikten sonra dökülme ihtimali yok denecek kadar azdır. Yüzde bir ihtimal nereden geliyor derseniz de vücudunuzda çeşitli nedenlerle çıkacak hastalıklar ya da kanser gibi vakalardan dolayı bu durum da yüzde bir ihtimal de olsa zaman zaman dökülme ihtimali olmaktadır. Bunun haricinde ise ekilen saçlar kalıcıdır. Bu saç tellerini normal saçlarınızdan hiçbir farkı yoktur. Boyama,kesimi,fön gibi her türlü kuaförlük işlemini uygulayabilirsiniz. Birçok hastamız bu konuda endişeli davranmaktadır eskiye tekrar dönerim diye korkmaktadır. Bunun içinde sizlere en net doğruları vererek doğru bir şekilde yönlendirmek istiyoruz. Bu konuda kesinlikle endişelenmeyin uzun süre gözlemlenmiş ve test edilmiş bir konudur. Zaten saç ekiminin mantığı da buradan geliyor kalıcı olmazsa hiçbir anlam ifade etmez.

 

Ekim Yapılan Saçlar Niçin Dökülmez,Neden Kalıcıdır?

 

Bu noktada gerekçeler çok önemlidir. Birçok kişi nasıl mantığı olduğunu anlamaya çalışmaktadır. Buradaki kalıcılık donör bölgedeki saç tellerinin genetik kodlamasından dolayı olmaktadır. Aslında saç ekiminin başarısı da ense bölgesindeki(donör bölge) saç tellerin yoğunluğu,kalitesi ve kalınlığından gelmektedir. Bu üç unsuru taşıyan kişilerde daha güzel bir görünüm oluşmakta ve daha sık bir ekim ortaya çıkmaktadır. Çevrenizdeki birçok ihtiyarın saçlarına bakın, kel kalmıştır ama ensedeki saçları hala duruyordur. İşte bu durumu sorgulayarak bu yöntemin başarı ulaştığını anlayabilirsiniz. Çünkü ense bölgesindeki (donör bölge) saç tellerine erkeklik hormonu testeron etki etmez. Etki etmediği içinde saç dökülmesi olayı olmaz. Kafa yapısının üst kısımlarındaki saçlar ise erkeklik hormonu testesterondan etkilenir ve hızlıca dökülür. İşte bu mantıktan hareketle FUE yöntemi yıllardır güvenle uygulanmaktadır. Birçok kişide eskiye oranla güzel sonuçlara ulaşmaktadır. Bu noktada hala kafanızda soru işareti kaldı ise daha fazla kafa yormadan bize güvenin. Çünkü hiçbir ekonomik kaygı taşımadan en doğruyu size iletiyoruz.

 

 

 

Ekilen Saçların Bazılarının Dökülme İhtimali Var Mıdır?

 

Bu soruyla da sıkça karşılaşıyoruz. Bazı hastalarımız diyor ki hocam tamam dökülmez diyorsunuz diyor peki arada bazı saç telleri etkilenir sıklık azalabilir mi diye soruyor. Bu noktada şu cevabı verelim. Tüm saç tellerin genetik kodlaması aynıdır. Bundan dolayı da bazıları dökülür,bazıları dökülmez diye bir şey olamaz. Hiçbiri dökülmez ve sıklık azalmaz. Çevresel herhangi bir etken olmadıkça ömür boyu sizde kalır. Kalıcılığın uzun süre olması önemli bir avantajdır. Bu uygulamanın ne önemli artısı da buradan gelmektedir. Görünümünüz değişmeden uzun yıllar kullanacaksınız.

İlginizi Çekebilir:Ekilen Saçlar Kaç Günde Tutar? Bilimsel Açıklaması

 

Videomuzu da İzleyebilirsiniz

 

 

Bir cevap yazın