Bıyık Kalınlaştırma İçin Neler Yapmalı, Ne Kadar Sürede Kalınlaşır?

Herkese kocaman merhabalar bugün erkekleri ilgilendiren bir konu hakkında konuşacağız. Bu konunun bayanlarla hiç ilgisi yoktur. Bugünkü konumuz bıyık kalınlaştırma hakkında olacaktır. Bıyık birçok erkeğe yakışan ve de daha erkeksi görünüm için önemli detay bir noktadır. Bazı erkeklerde bıyık olmazsa olmazdır ve görünümünde çok öenmli yere sahiptir. Günümüzde birçok sanatçıda da artık bu yapıyı çok fazla kullanmaya başladı. Burak Özçivit ve Kenan İmirzalıoğlu bunda öncü olan sanatçılar. Bu sanatçılardan dolayı da birçok erkek bu görünümü de denemeye başlıyor. Bıyık ve sakla kesinlikle bir erkeğin olmazsa olmazlarından artık. Bu noktada birçok erkekte bu yapıyı kendide kullanmak istiyor ama bıyıklarını uzatmaya başladığında ince kıl telleri ve kıllardan dolayı güzel bir görünüm ortaya çıkmıyor. Peki bu durumda olanlar ne yapmalı bunların hepsini tek tek açıklayalım. Bıyık kalınlaştırma yöntemleri şunlardır;

 

Bıyıkları Kalınlaştırma Yolları Nelerdir?

 

1.Biotin Tablet Kullanın

Biotin B vitamini türevidir ve vücuttaki güçsüz saç,sakal ve bıyık tüylerini canlandırmak ve kalınlaştırmak için kullanılır. Doğal bir içeriği vardır ve de etkisi kesinlikle kanıtlanmıştır. Birçok doktora etkisini sorabilirsiniz bu konuda şüphe yoktur ve de birçok bilimsel makaleye de konu olup olumlu görüşler alınmıştır. Kıl köklerini kalınlaştırma etkisinde dolayı düzenli olarak kullanmalısınız. Ortalama 4 ay düzenli kullanımda etkisini görmeye başlayacaksınız. Biotinden günde 1 mcg almanız yeterlidir. Biotin eczanelerde satılmaktadır ve de devlet tarafından bedeli ödenmemektedir. 4 ay içerisinde faydasını da görürseniz en az 10 ay düzenli kullanılma devam edin.

 

2.Bol Protein Tüketin

Birçok kişi karbonhidrat ve yağ ağırlıklı beslendiği için proteini yeterli derecede alamıyor. Vücuttaki kaslar, saç,sakal ve bıyık gibi birçok yapı protein sayesinde inşa oluyor. Ynai diğer bir deyişle kılların yapısında önemli miktarda protein var hal böyle olunca da protein tüketimini arttırmalıyız. Bu önerimiz tek başında yeterli olmayabilir ama diğer önerilerle desteklendiğinde faydalar sağlayacaksınız. Protein bakımında zengin balık, kırmızı et,yumurta, badem,yulaf, tavuk göğsü, süt, somon balığı, chia tohumu gibi bitkileri bol tüketmeye gayret edin. Bu besinleri bol tükettiğinizde göreceksiniz sakal, bıyık ve saç kıllarınız canlanacak ve kalınlığı artacaktır.

 

3.Hint Yağı ve Badem Yağı Kullanın

Günümüzde doğal yağların insan vücudu için etkileri kanıtlanmıştır. Birçok doğal yağ doğru kullanıldığında çok iyi sonuçlar verebiliyor. Bu doğal yağların hiçbir yan etkisi yok yani fayda görürsünüz yarar görmezsiniz. Yağların etkisini görmek için düzenli kullanım şart, birçok kişi kısa süre kullanıyor ve faydası yok diyerek kullanımı bırakıyor bu çok yanlış bir tutum. Birkaç günde etki göremezsiniz en az birkaç ay düzenli kullanmalısınız bu yağları. Ünl bir kuaför hint yağı ve badem yağının bıyıkları kalınlaştırdığına bizzat şahit olduğunu ifade ediyor. Bazı kişilerde genetik sebeplerden dolayı olmayabilir ama birçok kişide ise işe yaradığı kesin.

Kullanımı: En az 3 ay kullanıma devam etmelisiniz ve süreden sonra etkilerini görmeye başlayacaksınız. Ortalama 6 ila 8 ay kullanmanızı tavsiye ediyoruz. 1 çay kaşığı badem yağı ile Hint yağını karıştırın masaj yaparak bıyık bölgesinde 2 günde bir sürün. Bu işlemde badem yağının ve Hint yağının doğal olması çok önemlidir. Bu işlemi 3 ay düzenli olarak yaptığınız kıllarınız uyarılacak ve beslenecektir ve daha kalınlaşmış ve siyahlaşmış şekilde çıkacaktır.

 

4.Düzenli Bakım Yapın

Bakım her şey için önemlidir, bir araba bile bakımsızlıktan dolayı sorunlar yaşamaktadır. Onun içinde düzenli bakımlar önemlidir. Bakım ürünleri ile düzenli olarak bakım yaptığınızda da önemli faydalar göreceksiniz. Bıyığınız var ise de uçlarından düzeltmeler yaparak onları güçlendirebilirsiniz. Bu bölgedeki kılları düzeltmeniz onun tel çapının artmasına yarar sağlayacaktır.

 

5.Bıyık Serumu Kullanın

Bıyık serumları her ne kadar bıyık gürleştirmek ve bıyık çıkarmak için olsa da kıl köklerini uyarıp kıl çapını artırma etkisi de vardır. Kullanıcı memnuniyeti yüksek olan ürünlerden alıp kullandığınızda önemli faydalar göreceksiniz. uygulama yaparken bu serumları iyice cilde yedirin ve bol masaj yapın. Serumdan hariç yukarıdaki diğer önerilerimizi de kombine ettiğiniz takdir de fayda görme ihtimaliniz artacaktır. Her zaman tek bir uygulama yerine birkaç beraber uygulamadan daha fazla fayda göreceğinizi unutmayın.

İlginizi Çekebilir: Stresten Saç Dökülmesi ve Tedavi Yolları

 

6.Bıyığı Saç Renginde Boyamak

Bir yol da boyama işlemidir. Bıyığınızı boyadığınız da boya bıyık kıllarının çevresini kaplayacağı için kalın ve yoğun bir görünüm verir bu da en hızlı kalınlaştırma yöntemidir diyebilirim. Saçınızla beraber boyamanız da yarar var çünkü ton farklılığı olmaz ve gerçekten 1 saat gibi kısa sürede harika bıyıklara kavuşabilirsiniz. Bununla ilgili video da aşağıya ekledik bunu da izleyebiliriz.

Boyama Videosu

7.Bıyık Ekimi

Yukarıda saydığımız birçok öneriyi denediniz ama yeterli fayda sağlamadı ise genetik sebeplerden ötürü fayda görememişsinizdir demektir. Yapılması gereken tek ve garanti bir çözüm vardır o da bıyık ekimidir.  Bıyık ekimi direk olarak kılları kalınlaştırmayacak ama yoğun görünümden dolayı daha kalın bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. İyi bir saç ekiminde bu yöntemi çok rahat bir şekilde yapabileceksiniz. Bu süreçten sonra artık bıyıklarınız da daha gür görünecektir. Bunun yanında jilletle bıyıkları sürekli olarak kazıtmak  bıyık kıllarını kalınlaştırmaz bu yanlışa da düşmeyin. Birçok kişi bunu yaparak boş yere zaman harcıyor. Bu noktaya da değinerek sizi uyarmak istedik. Bu konu hakkında sorularınızı aşağıdaki yorum kısmından bize ulaştırabilirsiniz. Sorularınıza en kısa sürede cevap vereceğiz bizi takip etmeye devam edin.

Kesinlikle İNCELEYİN: Bıyık Gürleştirme Nasıl Yapılır?

 

Bir cevap yazın

Kapat