Saç Ekiminden Sonra Bere Takılır Mı, Bir Zararı Olur Mu?

Merhabalar bugün basit gibi görünen ama çok önemli bir noktaya temas edeceğiz. Saç ekimi sürecinin öncesinde araştırma yaptınız ve yaptıracağınız merkeze de karar verdiniz. Bu süreçten sonra ekim işlemi gerçekleşti nelere dikkat edeyim de iyi sonuçlar alayım diye detaylara kafanıza takılıyor olabilir. İşte bunlardan bir tanesi de saç ekiminden sonra bere takmak konusudur. Genelde saç ekimi sonrası bere  takmak yapılan işlemi gizlemek için tercih ediliyor. Yani birçok kişi görüp sormasını istemeyen kişiler iyi bir kamufle yöntemi ile sürecin pek fazla görülmesini istemiyorlar. Bu gizleme durumu gerçekten haklı gerekçelere dayalı birçok kişiye göre de doğrudur. Yalnız basit gibi görünen detayları kendiniz bir şey olmaz diyerek yapmamalısınız. Çünkü ektirdiğiniz o kadar saç greftleri boşa gidebilir, bunun içinde önemli derece de hassasiyet şarttır. Şimdi de bu konu hakkında detayları size aktaralım.

 

Saç Ekim İşlemi Gerçekleştirdim Bere Kullanabilir Miyim?

Saç ekimi işlemi yaptırdıktan sonra hemen bere takamazsınız. 11. günden itibaren takabilirsiniz. Çünkü ilk 11 günde donör alanına değil ama ekilen saçlara sürtünme yoluyla zarar verip onları açılan kanaldan çıkarabilirsiniz. Hiçbir sürtünme işleminin olmaması içinde ilk günlerde kesinlikle kullanmamalısınız. Çünkü bu ilk on bir günde ekilen saçlar tam yerine kaynaşmamıştır, kritik süreç devam etmektedir. Belirttiğimi süreden sonra ise artık saç kökleri yeni yerlerine tutunmuştur, herhangi sürtünme olayından etkilenmezler. Yine de bere kullanmaya başladığınızda mümkün olduğu kadar ekim yapılan bölgeyi hırpalamayın.

 

 

 

Kullandığımda Herhangi Bir Zararı Olur Mu?

Bazı merkezler dikkatli şekilde takabilirsiniz diye ifadeler kullanılıyormuş. Bir saç ekim doktoru olarak ekim işlemi bittikten hemen bir gün sonra takılması çok riskli ve sakıncalıdır. Kişinin ektirdiği saç greftlerinin zarar görmesine nedne olabilir. Tabiki  de donör bölgeye (saç köklerinin alındığı bölge) herhagi bir zarar olmaz ama amacımız ekim yapılan bölgenin korunmasıdır. Zararı olma ihtimali çok yüksek olduğu içinde ilk 10 günü tamamlayın ve 11. günden itibaren kullanmaya başlayın.

 

 

 

Operasyon Sürecinden Sonra Durum Gizlemek İçin Başka Yöntemler Var Mıdır?

Bu durumu çok fazla soran çok fazla kişi mevcut gizleme yöntemleri için en iyi olanlar bere,şapka ve diğer çeşitlerdir. bunun yanında traşsız saç ekimi yapılmaktadır. Tabiki saçları kesmeden uygulanan bu işlem herkese yapılamamaktadır. Bundan sonra saçları hızlı uzatarak işlem yapılan bölgelerin gizlenmesi de en sık kullanılanlar arasındadır. Size önerdiğimiz şekilde kullanımlar dikkat edin. Bu konuda aklınıza takılan sorular olduğunda aşağıdaki yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz, sorularınız hızlı bir şekilde cevaplanacaktır.

İlginizi Çekebilir: Saç Ekimi Sonrası Bakım Nasıl Yapılır?

 

 

 

Berenin Takılma Nedenleri

  • Durumu kamufle etmek ve rahat bir iyileşme süreci geçirmek
  • Görünümün ortaya çıkmaması
  • İşlemin herkes tarafından bilinmesini istememek
  • İyi bir kapatıcılığı olduğu için şapka yerine bere kullanımı
  • Donör alanındaki görüntüyü iyice gizlediği için
  • Kişinin kendini psikolojik olarak iyi hissetmesi için
  • Garip bakışların önüne geçmek için

Sakaldan Saç Ekimi Ne Şekilde Yapılır, Yaptıranlar Memnun Mu?

 

Bir cevap yazın