Traşsız Saç Ekimi Nedir,Kimlere Yapılır,Fiyatları Ne Kadardır?

Tüm herkese merhaba diyerek bugünkü konumuzdan bahsedelim. Bugünkü konumuz traşsız saç ekimi olacaktır. Saçları 3 numaraya vermeden donör bölgeden gizli küçük bir kısmını keserek yapılan saç nakli işleminin adıdır. Birçok kişi artık saçlarını kısa kestirerek uzun süre iyileşmesini ve saçlarının uzamasını beklemek istemez. İşte bunun içinde saçlarını traş ettirmeden konforlu bir şekilde bu işlemi gerçekleştirir. Yalnız bu işlem herkese uygulanamaz. Bu işlemin uygulanması için kişinin bazı şartları taşıması gerekmektedir. Gelin şimdi nasıl bir işlemmiş her yönü ile öğrenelim.

 

 

 

Saçlar Niçin Traş Edilmektedir?

 

Birçok kişide ve uygulamada saçların traş edildiğini görüyoruz. Tabiki de saçları kesmenin bir nedeni vardır. Birincisi donör bölgeden(enseden) kolay bir şekilde greftlerin alınmasını sağlamak içindir. Kısa saçın olması bu noktada önemlidir. Kısa saçlarda mikromotor cihazı kolaylıkla bu saç köklerini ekilmek için toplamaktadır. Şayet ense bölgesinde uzun saçlar olursa çalışması çok zorlaşmaktadır. Bu da zaman kaybı gibi birçok soruna davetiye çıkarmaktadır. Bunun içinde saçlar kesilmektedir. Bir diğer nedeni ise alınan saç köklerinin nerelere ekileceğinin net bir şekilde görülmesini sağlamaktır. Saçlar uzunken tam net görülmemektedir ve yanlış noktalara ekim riski artmaktadır. Bu bölgelerde traş edildiğinde ise ayet net bir şekilde her şey görünmektedir. İşte bu sebeplerden ötürü de saçlar kesilmektedir. Birçok kişide hayatına hızlı dönmek ve görünümünü değiştirmek istemez ve bunun için saçları ile beraber bu işlemi yaptırmak ister. İşte bunun için detayları anlatalım.

 

Traşsız Saç Ekimi Nedir,Ne Anlama Gelmektedir?

 

Basit bir ifade edişle saçları kestirmeden çok ufak müdahalelerle saç nakli işlemini gerçekleştirmeye denir. Burada amaç uzun saçları kesmeden çok gizli bir bölümden saç greftlerini (köklerini) alarak yine saçları kesmeden saç tellerinin arasına nakil etmektir. Yalnız bu işlem herkese uygulanmaz. Uygulanacak kişileri aşağıdaki açıkladık. Zaman kaybını en aza indirmektedir ve normal hayata hiçbir şey olmamış gibi devam edilmektedir. Hatta birkaç gün sonra bu işlemi yaptırdığını hiçbir kimse anlayamayacaktır. Çünkü saçları kısaltma işlemi yoktur.

 

 

Kimlere Yapılabilir?

 

 • Bayanlara bu işlem uygulanır. Bayanlarda saç kestirme olayı kötü örünüm vereceğinden ve de saçları uzun olduğundan tüm bayanlara yapılır.
 • Seyreklik alanı çok az olanlara
 • Uzun saçları erkeklere, özellikle saç arkası çok uzun olan kişilerde kolaylıkla yapılır.
 • Saçlarında çok hafif bölgesel dökülmeler olanlarda
 • Sıklaştırma ekiminde ve uzun saç yapısına sahip olanlarda

Özetle şunu diyebiliriz; Saçlar uzun olacak özellikle enseden kesi açıldığında saçları burayı kamufle edecek ve hiç belli olmayacak. Yani saçlar uzun olacak ve ekim alanı dar olacaktır. Bunlar sağladığında bu yöntem uygulanabilir.

 

 

Bu Yöntemin Olumlu ve Olumsuz Yönleri

 

Bu işlemi yapacak olan doktor için ekstra bir olumlu yönü yoktur. Hasta için ise olumlu yönleri şöyledir;

 • İlk günlerdeki iyileşmeler olduktan sonra bu operasyonu yaptığınızı çok kişi anlamayacaktır.
 • Sosyal yaşamınıza sekte vurmaz hemen geri dönmenizi sağlar.
 • Saçlarınızı uzatmak için zaman kaybını ortadan kaldırır.
 • Saç modelini herhangi bir sebepten dolayı değiştirmenize gerek kalmaz.
 • Saçlarını boyatanlar için saçlarındaki beyaz görünümlerini ortaya çıkarmaz.
 • Özellikle bayanlar için bu şekilde saç boylarını eski haline getirmek için yıllarca beklemesine gerek kalmaz.
 • Saçlarından taviz vermeyen kişiler için iyi bir alternatif sağlar.

Olumlu yönlerinin yanında olumsuz yönleri de mevcuttur. Olumsuz yönleri ise şu şekildedir;

 • Temizliğinin muhafaza edilmesinde sorunlar yaşanabilmektedir.
 • Birçok merkezde fiyatlandırma daha yüksektir. Yani normale göre daha fazla ücret ödeyeceksiniz.
 • Operasyon sonrası herhangi bir sorun yaşama ihtimali daha yüksektir. Hastanın daha dikkatli olması gerekmektedir.
 • İşlemi yapacak ekip daha titiz ve uzman olması gerekmektedir. Çeşitli ekstra zorluklar oluşmaktadır.
 • Traşsız saç nakli işleminin en sorunlu yönü zamandır. Saçları kestirerek yapılan işleme göre en az 2-3 saat daha fazla zaman harcanmaktadır. İşleminiz biraz uzun sürebilir, biraz daha sabırlı olunması gerekmektedir.
 • Saç köklerinin alım işlemi ve ekim işlemi biraz daha zorlaşmaktadır.
 • Ekilen bölgedeki açıklığın tam nerede algılanmasında sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Saç Ekiminden Sonra Sırt Üstü Mü Yatılmalı?

 

 

Traşsız Saç Ekim İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

 

2 şekle ayrılmaktadır kendi içinde

1.Bölgesel Traşlama İle

Ense bölgesinden alım yapacak şekilde küçük bir kısım tıraş edilerek buradan mikromotor yöntemeli üst bölgede saçları kısaltmadan buraya nakledilmektedir. Burada alım yapılan ense kısmı saçlarla kamufle edilmekte ve kimse tarafından da dikkat çekememektedir. Kısa sürede uzayıp saçla bir olduktan sonra da herhangi bir farklılık oluşmaz. Ortalama 1500 greftlik ekimlerde tercih edilmektedir. Alım yapılacak dar olduğu için greft miktarı da az olacaktır.

2.Hiç Traşlama Yapmadan Yapılan Yöntem İle

Bu genellikle bayanlarda yapılmaktadır. Çok dikkatli davranmak gerekmektedir. Çünkü var olan saç kökü de kaybedilebilir. Hiç tıraşlama yapmadan seyrelen bölgelere yerleştirme işlemi yapılır. Uzun saçlı bayanlar için ideal bir yöntemdir. Erkekler için genellikle kullanılmamaktadır. FUE tekniği ile bu işlem yapılmaktadır. Hekiminiz kısmı traşlama mı yoksa hiç traşlamadan mı yapma yöntemine kendisi karar verecektir. Videomuzu da kesinlikle izleyin.

Videosu

Traşsız Saç Ekim Ücretleri Ne Kadardır?

 

Normal saçları iyice kestirerek yapılan ekimden daha fazla ücrete sahiptir. Fiyatının yüksek olmasının sebebi de daha fazla zaman ve emek almasıdır. Onun için birçok saç ekim merkezi traşsız bu işlemi uyguladığında daha fazla fiyat söylemektedir. Fiyatlandırma arasında farklılık olacağını bilerek araştırma yapın. Hiçbir hekim size aynı fiyatı söylemeyecektir. En az yüzde yirmi daha fazla fiyat söyleyecektir.

Traşsız saç ekim ücreti gref fiyatları 1.75 TL’den başlamaktadır. Bu fiyat traşlı saç ekiminde 1 TL’ye kadar düşmektedir. Ortalama olarak %40-50 arasında daha fazla fiyatlandırma olacaktır. Örnek verelim.

Traşsız greft ücreti 2 TL olan klinikte 2000 greft ekime 2000.2=4000 TL ödeyeceksiniz.

Traşlı greft ücreti 1.5 TL olan aynı klinikte 2000 greft ekime 2000.1.5=3000 TL ödeyeceksiniz.

Bir cevap yazın

Kapat