Saç Ekimi Sonuçları Nasıl Olmaktadır,Yaptıranların Deneyimleri

Birçok kişi saçsızlıktan kurtulup daha iyi bir görünüm elde etmek ister. Özellikle erkekler saçların dökülmesinden çok muzdariptir. Bu durumun en iyi çözümü de şüphesiz saç ekimidir. Bu noktada merak edilen saç ekimi sonuçları olmaktadır. Birçok kişi sonuçlara bakarak yaptırıp yaptırmayacağına karar vermektedir. İşte birçok kişi gerçek anlamda sonuç odaklı bir yol izlemektedir. Bu noktada kişilerin bu yolu izlemesi de son derece doğrudur. Saç ekim sonuçları her kişide aynı olmaz, çünkü kişilerin saç açıklığı,saç teli kalitesi, yaşı,yüz şekli gibi birçok faktöre vardır. Bunlar ne kadar uygunsa o derece güzel netice alırsınız.Yani başkasının neticeleri size fikir verebilir, ama sizinki de yüzde yüz böyle olacak diye de bir şey yoktur. Bazen de kişinin beklentileri ile alakalı olarak durumlar değişmektedir. Beklentinizi mümkün olduğu kadar abartmayın ve 18 yaşınızdaki saçınıza dönüşeceğinizi düşünmeyiniz. Beklentileriniz biraz daha ideal düzeyde olmalıdır. Bu konuyla ilgili aşağıda detaylı anlatımlar yaptık,iyice incelemenizi tavsiye ederiz.

 

 

 

 

Özetle Saç Ekim Süreci

 

İlk olarak netice çıkmadan önce neler olması gerek onlardan bahsedelim. Daha sonrada birçok kişi nasıl bir görünüm hayal ediyor bunun için detaylı bilgiler verelim.

1.Gün

İlk gün kararlaştırılan şekilde doktorunuz kaç greft ekeceğini daha önce belirlemişti ve donör alanından yani saçların arka kısmından alım yaparak ön kısımlara yerleştirdi ve bu süreç bitti. İlk gün hafif ağrılar olur. Bu ağrılar için doktorunuz size ağrı kesici verecektir. Donör alanı yara olduğu için o kısım bantlanacak 2. gün ise çıkartılacaktır. İlk günde biraz şişlik olacaktır kafanızda ama bu şişlik birkaç gün içerisinde son erecektir. İlk gün dikkatli uyumalı kesinlikle ekilen saç bölgesini yastığa sürtmemelisiniz. Hatta bazı doktorlar yüz üstü yatmanızı önerirler. Donör alanının sürtülmesi pek önemli değildir.

 

 

2.Gün

Doktordan doktora değişim gösterse de ilk yıkama 24 saat sonra yani 2. gün gerçekleştirilir ve ikinci günde taburcu edilirsiniz. Doktorunuz size saçlarınızı nasıl yıkamanız gerektiğini büyük bir titizle anlatacak ve saçlarınızı o şekilde yıkayacaksınız. İlk yıkamanız gerçekleşti ve donör alanındaki bant çıktı. Bugünde ağrılar azalır, donör alanı iyileşmeye başlar. İlk yıkamadan sonra saç nakli yapıla bölgede kendini toparlamaya başlar.

 

 

3.Gün-15.Gün

3. günden 15. gün boyunca donör alanı iyice iyileşir ve artır normale döner. Bu süreçte kafadaki tüm şişlikler de iner. Saç nakli yapılan bölgede de düzgün bir görünüm ortaya çıkar. Rutin yıkamalarla beraber kabuk oluşumları yavaş yavaş kendini bırakmaya başlar. Artık iş yaşamına dönebilirsiniz normal şekilde çalışabilirsiniz. Sadece yapmanız gereken kafanıza darbe almamasını sağlamak ve ekim yapılan alanda sürtme yapmamak gerekir.

 

 

15.Gün-30.Gün

15. günden itibaren artık saçlar yerine tutmuştur. Bugünden itibaren artık kolay kolay tutan saçlara bir şey olmaz. Yine de çok ağır aktiviteler önerilmemektedir. Ağır aktiviteler haricinde atık her şeyi yapabilirsiniz. Saçlarınızı da normal şekilde yıkamaya başlayabilirsiniz. Saçlar yerine kaynama yaptığı içinde sürterek yıkasanız bile bir şey olmaz. Yani saç ekiminden önce nasıl yıkıyorsanız aynı şekilde artık devam edebilirsiniz. Bu süreçte şok dökülme olacaktır. Şok dökülme sizi endişelendirmesin kesinlikle hemen hemen herkeste olacaktır. Şok dökülme nakledilen saçın geçici olarak dökülmesidir ama bu geçici bir durumdur, tekrar çıkacaktır. Mevcut saçlarınızda uzayacak, kafanızın arka kısmı da normal görünümünü alacaktır.

 

 

1.Ay-3.Ay

Bu süreçte şok dökülme tamamlanacak artık saçlar yavaş yavaş çıkmaya başlayacaktır. Sonuçların ortaya çıkmaya başladığı evre diyebiliriz. Kişiden kişiye değişmekle beraber ortalama %30 saç teli çıkmaya başlamıştır. Tabi ki uzunluk yeterli değildir saç telleri kısadır.

 

3.Ay-6.Ay

Artık saç görünümünüz yavaş yavaş belli olmaya başlamıştır. Genellikle 6. ayın sonunda saçların %60’ı çıkmış olmaktadır. Bu rakam bazı kişilerde %80’i bile bulmaktadır. Saç telleri uzamıştır normal saç teli görünümü almıştır. Son şeklini almadan önceki halidir.

 

 

6.Ay-12.Ay

Birçok kişide 8. ayda saç çıkma işlemi tamamlanmaktadır. Bu biraz değişken olduğu için 12 ay yani 1 yıl demek daha doğru olur. Artık tüm saçlar çıkmış ve uzamıştır. Saç ekim süreci bitmiş ve saç ekim sonuçları ortaya çıkmıştır. Bundan sonra artık saçların çıkması ve uzaması diye bir durum söz konusu değildir. Son görünümünüz 12. ayın sonundaki gibi olacaktır.

 

 

 

Saç Ekim Sonuçlarının Başarılı Olması Nelere Bağlıdır?

 

Neticenin başarılı olmasını etkileyen durumlar vardır. Bu noktalara dikkat edildiğinde çok çok iyi neticeler elde edebileceksiniz.

-Ekim yapan ekibin uzmanlığı

-Kişinin saç teli kalitesi ve kalınlığı

-Ekilen saçsız bölgenin azlığı

-Saç nakli sonucunda uyulması gerekenlere dikkat edilmesi.

-Alınan greftlerin bekleme süresi

-Operasyon sonrası ilaç takviyelerinin yapılması

-Fue yöntemin uygulanması

 

 

 

Saç Ekiminden Sonuçlarının Başarı Oranı Nedir?

 

Birçok kişi gördüğü örnekler üzerinden benimki de böyle olur mu diye sormaktadır. Bunun cevabını şöyle açıklayalım. Saçsız bölgeniz ne kadar az ise o kadar yüksek başarı elde edersiniz. Yani ekilmesi gereken alan arttıkça başarı oranı düşmektedir. Çok geniş açıklıklarda beklenti daha düşük düzeyde olmalıdır. En başarılı sonuçlar ekim gerektiren bölge az saç kalitesinin yüksek olduğu hastalarda ortaya çıkmaktadır. Çoğu saç ekim merkezi de sizlere en iyi sonuçlarını göstermektedir. Bunun için bu noktaya dikkat edip her fotoğrafta gördüğünüz saç ekimi sonucunuz sizinki de öyle olacak anlamına gelmez. Bunun yanında evet fue yöntemi ile yapılan ekim de saçlar geri dökülmez ve başarı oranı yüksektir. Bu noktada yıllardır uygulanan bu yöntem çoğu kişiye de umut olmuş eski görünümüne kavuşturmuştur. Bu noktada tek sıkıntı kişinin 18 yaşındaki saçlarına döneceğe beklentisidir. Bu beklenti kesinlikle gerçekçi değildir. Beklentiniz biraz minimal tutarak bu işlemi yaptırın. Bu saç nakli operasyonu sonucu çoğu kişi mutlu şekilde çıkmaktadır. Eskiye oranla çok değişim gösterdiklerinin de altını çiziyorlar. Ayrıca birçok ünlü isimde bu yöntemi deneyip kullanmaktadır. Özetle başarı oranı çok yüksektir ve olumlu neticeler çok fazladır.

İlginizi Çekebilir: Ekilen Saçlar Kaç Günde Tutar?

 

 

Ekim Sonuçları İçin Birkaç Örnek

 

1. Saçlarının Önüne Ekim Yapılan Hasta

Nakledilen Greft sayısı: 3000

Saç Ekim Yöntemi : FUE

Yaşı: 25

Açıklama: 25 yaşında finans işi ile uğraşan bir hastamız artık saç ekimi yaptırmaya ihtiyaç duyduğunu ifade etti. Saçlarının ön kısmında sorun vardı. Yani ön kısımda dökülme yaşamıştı. Ön saç çizgisine doğal bir görünüm vererek işlemi tamamladık. Sonucu gerçekten görülmeye değerdi, bu hastamız çok mutlu ve artık her anlamda daha başarılı olduğunu ifade ediyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

2.Açıklık Düzeyi Fazla Olan Hasta

Nakledilen Greft sayısı: 5600

Saç Ekim Yöntemi : FUE

Yapılan Ekim Sayısı: 2 defa 

Yaşı: 33

Açıklama: Bu hastanın donör bölgesi ve saç kalitesi çok iyiydi. Normalde bu kadar açıklıkta bu derece sonucu elde etmek zordur ama dediğim gibi saç teli kalitesi(kalınlığı) ve donör bölge gayet iyiydi. Birincide 2850 greft ikinci işlemde ise 2750 greft yani toplamda 5600 greft ekim yapıldı. Tepe bölgesine ekimi pek yapmadım çünkü önlerde istediğimiz sonucu elde edemeyecektik. Sonuç ise gayet başarılı ve iyiydi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.Sık Bir Ekim Neticesi

Nakledilen Greft sayısı: 3150

Saç Ekim Yöntemi : FUE

Yapılan Ekim Sayısı: 1 defa 

Yaşı: 30

Açıklama: Başın üst ve ön bölgelerinde dökülme var idi. Bu iki bölge tek seferde 3150 greft saç teli ile dolduruldu. Çok sık bir ekim sonucu ortaya çıktı. Açıklık alanın az olması bunda çok büyük bir etkendi. Çok mutlu olan hastalarımızdan biri daha diyebiliriz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu Konuda En Sık Sorulan Sorular

 

Soru 1: Saçlarımı ektirdim şayet çıkmama gibi bir durum söz konusu mudur?

Cevap 1: Çıkmama gibi bir durum söz konusu değildir. Yalnız ekilen greft 3000 ise örneğin bunun illa 3000 bini de çıkacak anlamanı gelmiyor. Yani çok ufak miktarlarda çıkmayabiliyor. Bu da 300o greft de en fazla 100-200 tanedir.

Soru 2: Nasıl sonuçlarla karşılaşabilirim?

Cevap 2: Sonuçlar birden fazla olabilmektedir. Yani başarılı olabilir, ya da doğal olmayan bir görünümle sonuçlanabilir. Bunun yanında istediğiniz sık saçlara kavuşamayabilirsiniz. Bu şekilde sonuçlar olabilir.

Soru 3: Sonucu olumsuz da sonuçlanabilir mi?

Cevap 3: İşi yapan kişi uzman değilse çok yapay görünür ya da düzgün bir görünüm kazanmaz. Sonuçların hepsi başarılı değildir malesef. Yalnız başarı oranı çok yüksek bir operasyondur. Başarısız olursa tekrar düzeltme ihtimali bulunmaktadır.

Soru 4: Ekim sonuçlarının ortaya çıkması tam olarak kaç ayı bulur?

Cevap 4: 8 ayda büyük kısmı artık çıkmıştır. En son görünüm şekli ise 12 ayın sonundakidir. Yani 12 ay sonra artık tüm saçlar çıkmış olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Ekilen Saçlar Ne Zaman Çıkar?

 

 

Saç Ekim Sonuçları İçin Videolar

 

Video 1:

 

Video 2:

 

Video 3:

 

Saç Ekiminden Sonra Hangi Şampuan Kullanılmalı? İşte Cevapları

Bir cevap yazın

Kapat