Sakal Ekimi Yaptıranlar ve Yorumları

Merhabalar bugün sakal ekimi yaptıranlar neler yaşadı bu konu hakkında size yol gösterici bilgiler paylaşacağız. Sakal ekimi yaptıranların yorumları da sizlere bu konu hakkında önemli bir ışık olacaktır. Şimdi de bu detaylara hep beraber bakalım.

 

Sakal Ekimi Nedir?

 

Erkekliğin göstergelerinden biri olan sakal çıkması bazı kişilerde çeşitli sebeplerden dolayı çıkmaz bu durumda saç kılları alınarak sakal bölgesine yerleştirilir bu işleme sakal ekimi denir. Sakal ekimi erken yaşlarda (15 yaşında) yapılmaz ene az 24 yaşından itibaren yapılır çünkü bazı erkeklerde sakal çok daha geç çıkabilmektedir. Günümüzde de erkekler sakallarına daha bir önem vermektedir ve sakalsız erkek son derece azalmıştır. Bundan dolayı da sakal ekimine ilgi her geçen gün artmaktadır.

Bu işlem doğru şekilde yapıldığından son derece doğal bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Doğal bir görünüm ortaya çıkmasında ekim yapan kişilerin tecrübesi son derece önemlidir. Ekim yapan kişilerin uzmanlığı sonucu direk olarak etkilemektedir. Ayrıca bu işlem de sıklık çok önemlidir. Sıklık sağlanamadığı takdir de tam iyi bir sonuç ortaya çıkmaz. Sakal seyrekliği durumunda da sakal ekimi işlemini kullanabilirsiniz.

 

Sakal Ekimi Kimlere Yapılır?

 

Hangi durumlarda bu işlem yapılacak ona göz atalım. Aşağıdaki durumlardan biri sizde var ise sizde bu nakil işlemini yaptırabilirsiniz.

Köselik durumunda: Bu durumun sebebi hormonlardır. Hormonların yetersiz olması durumunda köselik ortaya çıkar. Hormon tedavisi ile bazı köselik durumları düzeltilebilmektedir ama hormon yöntemi ile düzeltilemezse sakal ekimi tercih edilebilir.

Sakal seyrekliğinin olması durumunda: Bazı kişiler sakallarının yeterince sık olmadığından dolayı istediği görünümü elde etmez. Sakallarda daha fazla sıklık isteyenler ekim yaptırabilir. Sakalların arasına sakal ekimi yapılabilir bunda herhangi bir sakınca yoktur.

Yanık ve yara izi durumunda: Yüz ve çene bölgesinde yara ve yanık sonucu sakal bölgesinin bir kısmı etkilendi ise o bölgeye ya da tamamına sakal ekimi yapılabilir. bu şekilde bütün ve güzel bir görünüm sağlanabilir.

 

Sakal Ekimi Hangi Yöntemle Yapılır?

 

Fue yöntemi ile yapılmaktadır. Saç ya da vücut kılları alınarak fue yöntemi ile sakal bölgesine nakledilmektedir. Fue yöntemi son zamanların en iyi yöntemidir ve şuan yaygın şekilde uygulanmaktadır. Bu yöntemin birçok avantajı mevcuttur.

İlginizi Çekebilir:

Sakaldan Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

2022 Sakal Ekimi Fiyatları?

 

Sakal Ekimi Yorum

 

Sakal ekimi yaptıran kişilerin önerileri sizler için önemli bir fikir olacaktır yalnız şunu unutmayın her zaman olumlu ve olumsuz durumlar ortaya çıkabilir. İşte konu hakkında gerçek kişilerden alınan yorumlar şu şekildedir;

A.R anlatıyor: Sakallarım çıkmıyordu ve bunun için birçok tedavi gördüm ama sonuç vermedi belli yaşa geldikten sonra artık sakal ekimini önerdiler. Araştırdım sakal ekimini ve İstanbul’da bir merkezle anlaştım. Süreç tamamlandıktan sonra ortaya çok iyi bir görünüm çıkıt çok memnun oldum. İlk başlarda çok tedirgin olsam da böylesi bir sonuç yüzümü güldürdü. Ayrıca artık çok daha özgüvenliyim. Kesinlikle iyi bir merkezde bu işlemi yaptırmanızı öneririm.

T.E anlatıyor: Bu işleme uygun kişi iseniz ve doğru bir şekilde de yapılırsa iyi sonuç verir. Bende yanık sonucu küçük bir bölgede boşluk vardı bu da kötü görünüyordu bunun için sakal ekimine karar verdim ve yaptırdım. Son derece de iyi oldu şuan anlaşılmayacak bir görünüm var. Bu konuda Hakan Doğanay’ı öneririm güzel sonuçları var bende oraya yaptırdım. Bunun yanında bazı kişilerde kötü görünümlerde olabiliyor bunları da dikkate alıp doğru kararlar verin.

İ.L anlatıyor: Arkadaşım yaptırdı süreci baştan sona takip ettim. Ekim yapıldı ve sakallarda çıktı ama çıkış şekli çok doğal olmadığı için bir tuhaf görünüyor yani naturel olmadı. Sizler de bu hataya düşmeyin diye yazdım sakalın çıkış şekli, doğallığı ve sıklığı önemli yoksa iyi olmuyor. Ayrıca bu konuda para harcamayı da göz alın çünkü geri dönüşü zor. Ben yaşadığım olumsuzluğu sizlere faydalı olması için aktardım.

Z.Y anlatıyor: Kesinlikle iyi araştırılıp yapılmalı ve birkaç tane saç ekim merkezi ile görüşülmelidir. Bu konuda en iyi yaptıran merkezlerde yapılmalıdır. Daha önce yaptırmış kişiler bulup konuşulmalıdır. Bunlar yapıldıktan sonra doğru karar verilmelidir. Acele ile alınan kararlar çok iyi sonuçlar vermeyebiliyor.

U.F anlatıyor: Yaptırdım ama seyrek oldu bundan dolayı mısır tarlası gibi diyebilirim. Bundan ötürü sürekli traş oluyorum. Kesinlikle ehil ellere yaptırın ve parayı önemsemeyin bu işlemde. Benim önerim bunlar. Ayrıca uygun değilseniz de hiç bu işe girişmeyin.

M.K anlatıyor: Bazı kişilerde iyi sonuç veriyor bunda kıl yapısının etkisi ve ekim tekniğinin kalitesi var. Bende yaptırdım ama sonuç baya iyi oldu. Şuan ki sakal görünümümden oldukça memnunum. Sizlere de tavsiye ederim. İyi araştırın güzel merkez bulun.

H.O anlatıyor: Sonuçlar kişiden kişiye değişiyor bu işlemde çok iyi sonuçlarda var çok kötü olanlarda var malesef. Kişinin uygunluğu, kıl yapısı, ekim yapan kişinin uzmanlığı, kullandığı teknik gibi durumlar sonucu belirliyor. Bende baya başarılı oldu diyebilirim artık sakalıma güzel şekil verebiliyorum. Sakal sonucu kısmetim de açıldı.

Bir cevap yazın

Kapat