Sakal İçin Hangi Doktora Gidilir?

Sakal sorunu için hangi doktora gidilir şeklinde soruları sıklıkla duyuyoruz. Sakal sorunu için hangi doktora gitmeniz gerektiğini konumuzda detaylı şekilde açıkladık. Seyrek sakal, sakal çıkmaması, sakal kıran gibi nedenlerden dolay gideceğiniz doktoru alt başlıklar halinde açıkladık.

 

Sakalım Çıkmıyor Hangi Doktora Gitmeliyim?

 

Sakal çıkmama sorununda gidilmesi gerek doktor dermatoloji uzmanıdır. Halk arasında cildiye doktoru olarak bilinmektedir. Dermatoloji doktoru sakalının neden çıkmadığını belirleyecektir. Şunu belirtelim tüm sakal problemlerine dermatoloji doktoru bakmaz bunun altını çizelim. İyi bir uzman doktora gitmenizde fayda vardır bunun için araştırma yapılmalı ve randevu alınmalıdır.

Bazı yerlerde endokrin uzmanı bulunmamaktadır böyle bir durum ile karşılaşırsanız dahiliye uzmanına ya da dermatoloji uzmanına gidebilirsiniz. Endokrin uzmanı bu durumda sizden ilk isteyeceği testesteron düzeyidir. Testesteron düzeyine göre tedavi uygulanmasına karar verilir. Neden doğru belirlendikten sonra sonuç alma durumu yüksek olacaktır.

 

Köselik Tedavisine Hangi Doktor Bakar?

 

Köselik tedavisine hangi uzman bakar bunu çok fazla sorun oluyor bunun için endokrinoloji uzmanına gitmeniz gerekmektedir. Endokrinoloji bölümü sizden bir takım testler isteyerek sebebini bulmaya çalışacaktır. Gitmeden önce doktor iyi araştırılmalıdır ve randevu alınmalıdır. Kafanıza yatmayan durumlar için birden fazla doktora gidip durum değerlendirilmesi geniş olarak yapılabilir.

Bu Yazıyla Alakalı İçerikler

 

Sakal Ekimi İçin Hangi Doktora Gidilir?

 

Sakal ekimi için doğru bir doktora gidilmelidir.  Sakal ekimi için saç ekimi uzmanı ya da sakal ekimi uzmanına gidilmelidir. Sakal sorunu olup sakal ekiminden başka çözümü olmayanlar için saç sakal ekim uzmanı duruma göre işlem yapacaktır. Yara ve yanık durumlarında dolayı sakal çıkmıyorsa bu durumda sakal ekimi yapılarak kişi sakalına kavuşturulur. Bazı kişilerde genetik olarak kıl kökü olmaması durumunda da sakal ekimi yapılmalıdır. Sakal ekimini uzman bir kişiye yaptırmanız fayda var.

Sakal ile ilgili diğer sorunlar hakkında yazılarımızı okumanız da fayda var. Sakal ekimi yapılmadan önce sitemizde sakal ekim fiyatlarına göz atmanız faydalı olacaktır. Sakal sorunları için önemli bilgiler elde edip sakal sorunlarınızı çözeceksiniz.

Bir cevap yazın

Kapat