Protez Saç Kullanan Ünlüler ve Fotoğrafları (Yerli-Yabancı)

Merhabalar bugün önemli bir konuya temas edeceğiz. Birçok ünlü ismi ekranlarda gördüğümüzde gayet kusursuz olarak görürüz ama işin boyutu öyle değildir. Çünkü gerçekte kullandıkları birçok ekstra yapılar vardır. İşte bu bağlamda bugünkü konumuz protez saç kullanan ünlüler hakkında olacaktır. Günümüzde artık hoş görünmek hem erkek hem de bayanlar için çok önemlidir. Hoş görünmenin ilk adımı olarak da saçlar gelmektedir. Çeşitli nedenlerle saçları dökülen şöhretler bunun için protez saçı tercih ediyor. Bu görünümün birçok avantajı vardır ve bundan dolayı da çok tercih edilmektedir. Sadece erkekler olarak düşünmeyin protez saç kullanan bayan ünlüler de bulunmaktadır. Protez saç yaptıran ünlüler kimler bunları tüm detayları ve öncesi sonrası olacak şekilde inceledik.

 

Yerli Yabancı Ünlüler Neden Protez Saç Tercih Ediyor?

 

Ünlü isimler bile neden bu yöntemi tercih ediyor diye düşünüyorsanız bunları anlatalım. Bu yöntem nasıl bir şey ki bu kadar ünlü isim diğer işlemler yerine bunu tercih ediyor. İşte tercih etme nedenleri;

 • Yoğun şekilde saç görünümü vermek için
 • Kullanımının kolay olması ve yoğunluk verdiği için
 • Sürekli bir işlem gerektirip zaman kaybettirmediği için
 • Eski yöntemlere göre çok daha modern ve doğal göründüğü için
 • Belli olma ihtimali çok daha az olduğu için
 • Yüz yapısına çok yakın ve kendi saçın gibi gözüktüğü için
 • Kendi saçından alınarak oluşturduğu için ve bundan dolayı da ten rengine yakıştığı için
 • Maliyetinin çok yüksek olmadığı için
 • Hızlı uygulamasının yapıldığı için
 • Ekstra herhangi bir zorluk ortaya çıkarmadığı için
 • Ekran önünde bütün ve hoş göründüğü için
 • Beyazlama gibi bir durumunun olmadığı için
 • Bu görünümle tatmin olmak için

İşte yukarıdaki nedenlerden dolayı protez saçlı ünlüler gün geçtikçe artıyor. Bunun sebebi olarak da yukarıdaki saydıklarımızı gösterebiliriz.

 

Saçı Protez Olan Ünlüler Kimler?

 

1.Tolga Karel (Oyuncu)

Oyuncu Tolga Karel yıllardır ekranlarda olan bir oyuncu renkli gözlülüğü ve sarışın tarzı ile kızların gönlünde taht kuruyor. Yalnız onun gür saçları yok bunu destek alarak sağlıyor. Survivor yarışmasında da bu saç yapısını kullanmayınca net bir şekilde doğal görünümü ortaya çıktı. Oyuncu şimdiler de Amerika’da yaşıyor ve tır şoförlüğü yapıyor ve yabancı bayanla evlendi. Oyunculuğu da bıraktı. Siz de onun görünümünden esinlenebilirsiniz.

 

2.Suat Kaya (Futbolcu)

Galatasaray’ın eski orta saha oyuncusu Suat Kaya şimdi kariyerine teknik direktör olarak devam ediyor. Yoğun ve gür saçları hep konu oluyor. Yıllardır kel yapısından sonra böyle gür saçlara alışmak ondan biraz güç oluyor. Bu sorunu eski oyuncu bu şekilde giderdi. Aslında bu saç stili ile daha genç gösterdiğini ekleyelim, yalnız biraz kendine uyumlu protez kullansa çok daha güzel olacak diye düşünüyoruz.

 

3.Ali Güven (Şarkıcı)

Ali Güven’i Yolcu isimli şarkısı ile tanımıştık ve de yıllarca dilden dile dolaşmıştı. Sonraları biraz daha geri planda kaldı. Yeni albümleri o kadar tutmadı ama yine hep sahnelerdeydi. Onu şarkıları kadar yakışıklılığı ile de sevmiştik. Yıllar içinde fark edildiği ki saçları orijinal değildi. O da protez saç kullanan Türk ünlüler arasında yerini aldı. Görünüm olarak öncesi sonrası fotoğraflarını da ekledik yakışıp yakışmama konusunda karar sizin.

 

4.Kemal Doğulu (Şarkıcı)

Şarkıcı, fotoğrafçı olan Doğulu kardeşlerden Kemal çok ön planda.İşte Benim Stilim yarışmasında da jüri iken çok ön plana çıktı. Kardeşi de oyunculuk ve sunuculuk yapıyor. Tarzı ve saçları ile ön çıkan şarkıcı hoş görünümü taktığı saça borçlu. Gerçekten yüz yapısına çok yakışmış ve kendisi ile çok uyumlu. Kesinlikle de her zaman kullanmalı.

 

5.Tayanç Ayaydın (Oyuncu)

Oyuncu Tayanç ağır tarzı ve sakin kişiliği ile biliniyor. Oynağı karakterlere çok iyi hayat veriyor. Normal de saçları kel denecek yapıda denebilir. Yalnız bunu örterek bu kullanımı yapan ünlüler arasında. Sakalı ile de uyumlu hale getirerek ortaya çok iyi bir görünüm çıkarıyor. Öncesi sonrası fotoğraflarını da inceleyerek de ne kadar yakıştığını görebilirsiniz. Saç Ektiren Ünlüler Kimler Tıklayın

 

6.Nuri Alço (Oyuncu)

Oynadığı rolle çok konuşulan Nuri Alço, en çok da kadınları kandırmak için gazozuna ilaç karıştırmakla gündem oldu. Oynadığı filmlerde hep kötü karakteri oynayan oyuncu artık görünümü ile gündemde yaşın verdiği etkiyle de saçları seyrekleşti. Bu duruma çare bulmak için de bu tekniği kullanan ünlüler arasında.

 

7.Mustafa Ceceli (Şarkıcı)

Boşanma süreci yeni evliliği derken çok olay olan şarkıcı şu sıralar yeni evliliğinde mutluluğu bulmuş gibi. Şarkıları ile birçok kişinin gönlüne taht kuran Mustafa Ceceli görünümü ile de dikkat çekiyor. Beyaz teni, yakışıklığı görünümünde saçları çok erkek tarafından dikkat çekiyor. Şarkıcı yakışıklılığını protez saça borçlu hatta onun gibi müzikle ilgilenen kardeşi de aynı saçı kullanıyor.

 

8.Oğuzhan Koç (Oyuncu-Şarkıcı)

Şarkıcı,oyuncu Oğuzhan Koç  genç yaşına rağmen saç dökülmesi sorunu yaşayanlardan buna çözüm olarak da bu yöntemi kullandı. Ona yakışmış mı bunun kararını sizler vereceksiniz. Bize sorarsanız yüz yapısına gitmiş ve de pek yapay durmuyor.

 

9.Murat Boz(Şarkıcı)

Şaşıracağınız kişilerin başında geliyor. Yakışıklılığı ile birçok kızın gönlünde taht kuran isim Murat Boz saçlarının gürlüğü bu yönteme borçlu. En son O Ses Türkiye Yarışması ile kendini ekranda gördüğümüz isim doğal saç görünümü ile dikkat çekiyor. Doğal görünmesinde fiziğinin, yüz yapısının,alın yapısının etkisi çok büyük.

 

10.Mim Kemal Öke(Akademisyen)

Şu sıralar pek ekranlarda görünmeyen akademisyen genç görünümünün altında saçların uyguladığı işlem yapıyor. Bazıları peruk dese de günümüzdeki ismi artık protez saç olarak geçmektedir. Bu yöntemi kullananlar arasında eski görünümü ile yeni görünümü arasında dağlar kadar fark var. Oktay Kaynarca ve Saçları İçin Tıklayınız

 

11.Fatih Ürek

Şarkıcı Fatih Ürek tarzı ve konuşması ile ilgi çeken, söylediği şarkılarla da damga vuran isim. Genç, fit görünümün altında saç sırrı yattığı kesin. İşte bu işlemden önceki ve sonraki görünümü. Gerçekten çok değiştirmiş ve de kesinlikle kullanmalı dediğimiz şöhretlerin başında geliyor.

 

12.Coşkun Sabah(Şarkıcı)

Son dönemde televizyon ekranlarında pek görünmese de uzun yıllar müzisyenlik yapmış isim Çoşkun Sabah. Birbirinde değerli parçaları kulakların pasını siliyor gerçekten. Yıllardır görünümünün değişmemesinde ki neden saçları diyebiliriz. Saçlarına uyguladığı işlemle hep aynı görünümü veriyor. Yalnız güzel uyum sağlamış mı orası tartışılır.

 

13.Mahmut Hekimoğlu(Oyuncu)

Birçok dizi de gördüğümüz isim Mahmut Hekimoğlu da kel görünmek istemeyenlerden. Eski görünümü ile yeni görünümü arasında baya fark var. Ayrıca baya da gençleşmiş görünüyor. Onun kel halini pek görmediğimiz için gözümüze hiç yabancı gelmiyor.

 

14.Kevin Kostner (Yabancı ünlü-Oyuncu)

Protez saç kullanan yabancı ünlülerden bir tanesi Kevin Kostner gerçekten doğal bir görünüm olmuş. Abartı şekilde sık saç tercih etmemiş bu da iyi bir görünüm sağlamış.

 

15.Bülent Serttaş(Şarkıcı)

Şarkıcı saçlarına bu yöntemi uygulayarak bütün bir görünüm verenlerden. Uzun yıllardan bu şekilde karşımıza çıkıyor. Söylediği şarkılarla da birçok kişinin gönlünde taht kuranlardan. Genç bir görünüm veren

 

16.Brendan Fraser (Yabancı ünlü)

Bir yabancı isim daha bu da bu yöntemi denemek isteyenlere esin kaynağı olacaktır.Uyumlu ve iyi bir görünüm yakalanmaya çalışılmış ve de doğallık ön planda. İşlem öncesi ve sonrası fotoğrafları da yukarıdaki gibi artık karar sizin.

 

17.Enis Arıkan (Oyuncu)

Bugünlerde yaptığı şaka programı ile onu çok sık televizyon ekranlarında görüyoruz. Birçok kişi saçına dikkat etmiştir çok yoğun görünüyor bu da dikkatlerden kaçmıyor. O da bu yöntemi tercih edenler arasında. Tarzına, stiline uyum sağlamış diyebiliriz. Kenan İmirzalıoğlu ve Saçları İçin Tıklayınız

 

18.Erol Evgin(Şarkıcı)

Yıllardır hiç değişmeyen görüntüsünün altında protez saçları yatmaktadır. Unutulmaz şarkıları olan isim gerçekten her daim genç görüntüsü ile dikkat çekiyor. Bunun sırrı da saçları için kullandığı yöntemdir. Görünüm öncesi ve sonrası ile yorum sizde.

 

19.Kartal Tibet(Oyuncu)

Tarkan rolüne can vermesi ile tanınan ünlü yönetmendir. Yıllardır birçok filme imza atmıştır. Yaşlanınca dökülen saçlarına çare olarak bu yöntemi kullananlardan. İşte yeni saç görünümü ve tarzı.

 

20.Selami Şahin(Şarkıcı)

Güzel ve unutulmaz şarkılarını birçok programda söyleyen isim Selami Şahin. Görünümünün diri olmasınında sebebi de tabiki saçları için uyguladığı ufak operasyon. Ekranlarda gördüğünüzde onun saç tarzına kesinlikle odaklanmışsınızdır işte görünümü de bu şekildedir.

 

21.Bulut Uras

Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden. Zamanla dökülen saçları için çözümü bu yöntemde buldu ve yakışan bir tarz kattı kendisine. Şu sıralar kendini pek ekranlarda görmüyoruz onun içinde saçlarını da görme şansınız az olabilir.

 

22.Sinan Özen(Şarkıcı)

Şarkıları ile ve yakışıklılığı ile tüm kızları hayran bırakan isim Sinan Özen. İşte yakışıklılığın altında saçları için uyguladığı işlem yatıyor. Doğallığından dolayı anlaşılmıyor denebilir, artık karar sizin.

 

23.Evren Nuri Turhan(Eski Futbolcu)

Eski futbolcu ve şimdilerde ise spor yorumculuğu yapmaktadır. Onu sürekli ekranlarda görmekteyiz saçlarındaki değişikliği de belki fark etmişsinizdir. Kel olan saçlarını yoğun bir görünüme kavuşturdu bu işlemle. Öncesi sonrası fotoğrafları da yukarıdadır.

 

24.Tarkan(Şarkıcı)

Megastar da görünümüne çok dikkat edenlerdendir. Yıllardır aynı şekil saç görünümünün neden olduğunu hiç düşündünüz mü? İşte bu görünümdeki etken yapılan işlemdir. Ona çok yakıştığını ve onda çok doğal göründüğünü söyleyebiliriz. Yakışıklığı görünümünde saçlarının ve gözlerinin etkisi de çok büyük.

 

25.Sinan Çalışkanoğlu(Oyuncu)

Güldür güldür programında şu sıralar sıklıkla görüyoruz. Birçok dizi de rol alan oyuncu saçları ile de ilgi odağı olmaya devam ediyor. Sık saçlarının altında ise bu yöntem yatmaktadır.

 

26.Kahtalı Mıçı(Şarkıcı)

Farklı tarzı ve şarkıları ile sürekli gündemde olan isim Kahtalı Mıçı saçlarındaki sık görünümü proteze borçludur. Görünümü ile ilgili yorum size ait.

 

27.Gökhan Güney (Şarkıcı-Oyuncu)

Eskilerden Gökhan Güney şarkıları ve oyunculuğu ile bir döneme damga vurmuştu. Yaşın etkisi ile saçlarında dökülmeler oldu ve bu görünümü içinde bu tekniği kullanarak gür saç görünümüne kavuştu. Genel olarak da genç ve diri görünüm elde etti.

28.Yılmaz Morgül(Şarkıcı)

Güçlü sesi ve farklı yorumu ile Yılmaz Morgül sahnelerde sürekli yerini alıyor. Görünümü için peruk(protez saç) ve gözlüğünü yanından ayırmıyor.

 

29.Robert Pattison(Oyuncu)

Yakışıklığı erkeklerin başında Robert Pattison gelmektedir. Saçlarındaki yoğun ve gür görünümü bu yönteme borçludur. Ona çok yakıştığını ve uyumlu bir görünüm kattığını söyleyebiliriz.

 

30.Beyonce(Şarkıcı)

Şarkıları ile dünyaca tanınan isim Beyonce etkili ses ile çok beğeniliyor. Saçlarındaki değişikliği fotoğraflarında da görebilirsiniz.

 

31.Lady Gaga (Yabancı bayan ünlü şarkıcı)

Fotoğrafların arasındaki farkı görmüşsünüzdür. İşte protez saç ile görünümünü sürekli değiştiriyor ve  de kendine bambaşka tarzlar oluşturuyor.

 

32.Rita Ora (Yabancı şarkıcı)

Biraz güçsüz ve kısa saçları için bu yöntemle saçlarını uzatıyor. Ona yakıştığını söyleyebiliriz. Güzel şarkıları ve görünümü ile de sürekli ilgi odağı olmaya devam ediyor.

 

33.Kylie Jenner (Yabancı ünlü)

Yaptığı her şey olay olan ünlü isim güzelliği ile göz kamaştırıyor, tabiki bundan uyguladığı yöntemlerin etkisi de çok büyük. Uzun saç görünümü için bu yöntemi kullananlar arasında.

 

34.Rihanna(Şarkıcı)

Dünyaca tanınan isim Rihanna şarkıları tüm dünyada dinleniyor. Saçlarının önündeki seyreklikten dolayı bu yöntemi kullanan bayan ünlülerden.

 

35.Emilia Clarke(yabancı ünlü isim)

Bayanlar için öneri diyebilir. Daha uzun ve gür bir görünüm için tercih edilmiş diyebiliriz. Bayanlarda sıklık değil de daha çok uzun ve yoğun saçlara kavuşmak için kullanılıyor. Yani durum erkeklerden biraz farklı.

 

Bir cevap yazın

Kapat