Beyaz Saç Ekilir Mi?

Saç ekimi konusunda en detaylı ve en doğru bilgileri vermeye devam ediyoruz. Bugün beyaz saç ekilir mi sorusuna geniş açıklamalar yapacağız. Yaşın ilerlemesi, stres, beslenme bozuklukları gibi birçok durumdan dolayı zamanla saçlar beyazlamaktadır. Beyazlayan saçlar dökülmez gibi toplumda yanlış bir algı vardır. Beyazlayan saçta dökülür ve beyazlamayla beraber saçlarda seyrelmede ortaya çıkabilir. Saçlar seyreldi hem de beyazladı ise bu saçlar ekilir mi acaba diye soranlar oluyor bunun cevabı evettir. Yani saç renginin saç ekimininde önemi yoktur sadece ne rengi var ise saç tellerinin o şekilde çıkar. Örneğin tam sarı ya da turuncu saç rengine sahip insanlara saç ekimi yapıldığında saç aynı renkte çıkar. Yani saç tellinin nasıl bir genetiği var ise aynı şekilde devam eder. Bu konu hakkında detayları alt başlıklar halinde genişçe açıklayalım.

Beyaz Saç Ekilir Mi, Uygun Mudur?

 

Beyaz saç ekilir gayette uygun olur hatta doğallığı daha yüksek olmaktadır. Siyah ya da sarı saç rengi nasıl ekiliyorsa beyaz saç teli de aynı şekilde ekilir. Sadece ekimden sonra aynı renginde yani beyaz olarak çıkacaktır başka da hiçbir farkı olmamaktadır. Beyaz saç ekildikten sonra hiçbir şeyi kesinlikle farklı olmamaktadır.

 

Saç Ekiminden Sonra Saç Beyazlaması

 

Saç ekimi yaptırdıktan sonra siyah ya da sarı olan saçlar ileri de beyazlayabilir. Burada beyazlama durumu saç telindeki genetik kodlamaya göre ilerlerler. Yani saç ekimi yaptırmadan önce saç teli ne zaman beyazlayacak ise yine ekim yapıldıktan sonra aynı zamanda olur. Saç ekimi yapılan saç beyazlamaz diye bir durum da yoktur. Şu da var saç beyazlamayacaksa da saç ekiminden sonra da beyazlamaz. Yani sonuçta saç ekiminin beyazlama üzerinde olumlu ya da olumsuz bir etkisi yoktur.

 

Ekilen Saçlar Beyazlar Mı?

 

Ekilen saçlar beyazlayabilir. Burada beyazlama durumu saç telinin genetiğine bağlıdır. Saç telinin genetiği nasılsa aynı programla ilerlemektedir. Siyah ya da farklı bir saç telini de ekseniz o da zamanla bulunduğu bölgede beyazlayabilir. Ekilen saçın yerinin değişmesi dışında hiç bir farkı yoktur. Enseden (donör alınından) ya da başın yan kısımlarından alınan saç telinin genetiğine göre ne zaman beyazlaması gerek ise o zaman beyazlar. Eğer beyazlamama durumu var ise o zamanda beyazlamaz diyebiliriz.

 

Beyaz Saçların Ekilme Videosu

 

Saç Ekiminden Sonra Saçlar Boyanabilir Mi?

 

Fue yöntemiyle saç ekimi yaptırdınız iyileşme gerçekleşti. Saçlarınızda beyazlık vardı ve bu saçlarda ekildi. Bundan sonra saçlarımı boyayabilir miyim diyorsunuz? Bu sorunun cevabı evettir. Saç ekimi işleminden önce saçlarınızı nasıl boyuyorsanız aynı rutin şekilde boyamaya devam edebilirsiniz. Boyanın ekilen saçlara herhangi bir zararı olmaz. Saç ekimi yapıldıktan sonra iyileşme süreci olacağı için 4. aydan itibaren saç boyası yapılması uygundur. çünkü ilk üç ay kritik süreçtir ama 4. aydan sonra istediğiniz gibi aynı şekilde boya işlemine devam edebilirsiniz. İlk aylarda saç boyası yaparsanız ekilen saça zarar verebilirsiniz bundan dolayı bu konuda hassas olun.

Bu Yazıyla Alakalı İçerikler

 

Beyaz Saç Köklerine Karışmadan Sadece Siyah Saç Köklerini Ekmek Mümkün Mü?

 

Bu durumun cevabı mümkündür. Tabiki de yeterli derecede siyah saç kökü var ise bu yapılıp iyi bir sonuç elde edilebilir. Şayet yeterli siyah saç kökü yok ise bu durum da ise mecbur olarak beyaz saç tellerinin de alınması gerekecektir. Normal olarak yapılması gereken hemen siyah hem de beyaz saç köklerinin eşit olarak alınıp ekilmesi gerekmektedir.

 

Beyaz Saç Ekimi Sonuçları Nasıl Olmaktadır?

 

Beyaz saç ekimi sonuçları gayet iyidir. Siyah saçla beyaz saç arasında başarı yönünden hiç fark yoktur. Doğallık yönünden ise beyaz saçların ekimi daha doğal görünmektedir. Aşağıda da içinde beyaz olan saçların ekiminden bir sonuç var bunu da inceleyebilirsiniz. Yılmaz Erdoğan’ın saçları da beyazdı ona da ekim yapıldı yine fotoğrafını yukarı yükledik sonuçlar gayet başarılı.

 

Beyaz Saçların Siyah Saçlara Oranla Başarısı Nedir?

 

Siyah saçların ve beyaz saçların başarı oranı aynıdır. Saç renginin değişmesi başarı oranını değiştirmemektedir. Başarı oranını etkileyen faktörler köklerin doğru ve zarar verilmeden alınması, greftlerin sağlam olması, saç açıklığın az olması, saç kökleri kalınlığının fazla olması gibi durumlar değiştirmektedir.

Bu Yazıya da Bakın: Greft Nedir? 

 

Beyaz Saç Nasıl Ekim Yapılır?

 

Fue yöntemi ile alınarak başın ön ve orta bölgelerine aktarılır. Beyaz saçların biraz parlak ve görünmesi zor olduğu için alım sırasında daha dikkatli ve titiz olmak gerekmektedir. Donör bölgesinden dikkatli şekilde alınır ve özel sıvıda bekletilir. Alım sırasında mikromotor kullanılır. Alım işlemi bittikten sonra ise kel olan bölgelere bu saçlar nakledilerek ekim işlemi tamamlanır.

 

Beyaz Saç Ekimi Yaptıracaklar Kimlerdir?

 

 • Ense bölgesinde sağlam saçları olup tepe ve ön kısımda açıklı olan kişilerde
 • Beyaz saça sahip olan bayanlar
 • Saçlarının bir kısmı beyazlaşmış üst bölgede seyrekliği olan kişiler
 • Saçların dökülme yaşayan ve beyaz saça sahip olan kişiler

 

Beyaz Saç Ekimi Yapılırken Dikkat Edilecek Hususlar

 

 • Beyaz ve siyah saçları dengeli ve düzenli şekilde eşit oranda dağılımının yapılması gerekmektedir.
 • Planlama ince elenip sık dokunulmalı.
 • Beyaz saçlar alınarak titiz olunmalı.
 • Beyaz saç greftlerinin ve siyah saç greftlerinin alımında çok özenli davranılması gerekmektedir.
 • Beyaz saç grefleri uygun solüsyonlarda saklanmalı.
 • Beyaz saç grefleri hızlı bir şekilde çok bekletilmeden ekilmelidir.
 • Tekli saç grefleri ön bölgelere çiftli ve çoklu grefler ise arka bölgelere ekilmelidir.
 • Beyaz ve siyah saç greflerin doğru bir oranla ekim yerlerine yerleştirilmelidir.

 

Bir cevap yazın

Kapat